W ostatnich dniach do Wierzbowca w Ukrainie dotarła pomoc zorganizowana przez Caritas Diecezji Ełckiej, Caritas z Koszyc na Słowacji oraz Parafię św. Margity w Bratysławie-Lamač. W przywiezionych kartonach znalazły się między innymi artykuły spożywcze, odzież, buty, lekarstwa, środki opatrunkowe, pampersy dla dzieci, prześcieradła i wiele innych rzeczy niezbędnych w obecnej sytuacji.

- Dla nas, a przede wszystkim dla ludzi, których staramy się wspierać, ta pomoc jest absolutnie nieoceniona - mówi o. Wojciech Żółty SVD, proboszcz parafii w Wierzbowcu. - Chciałbym z serca podziękować ks. Dariuszowi Kruczyńskiemu, dyrektorowi Caritas Diecezji Ełckiej oraz ks. biskupowi Jerzemu Mazurowi SVD, ordynariuszowi diecezji za zorganizowanie i dostarczenie pomocy.

Z kolei Caritas z Koszyc na Słowacji zorganizował pomoc we współpracy z lokalną parafią grekokatolicką. W tym miejscu należą się szczere podziękowania pani Annie Ivankowej. Z kolei pomoc z Parafii św. Margity w Bratysławie-Lamač zorganizował i koordynował ks. proboszcz Leonard Pawlak. Za jego pośrednictwem chciałbym podziękować wszystkim dobrym ludziom ze stolicy Słowacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.werbisci.pl/index.php/pl/wiadomosci-misje/2828-ta-pomoc-jest-absolutnie-nieoceniona

 

banner pomoc ukrainie1200x472px