Boże, Ty z podziwu godną mądrością wyznaczasz obowiązki aniołom i ludziom,
spraw łaskawie, aby na ziemi strzegli naszego życia Aniołowie,
którzy w niebie zawsze pełnią służbę przed Tobą.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen!

Nasz Założyciel, św. O. Arnold Janssen miał ogromną cześć do Świętych Aniołów, dlatego dzieło misyjne naszego Zgromadzenia powierzał ich opiece, pamiętając jak wielką rolę spełnili przy objawieniu woli Bożej. Nie tylko Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel, ale także inni Aniołowie ogłaszali radosną Nowinę o Bogu. Kościół zaprasza nas do dziękczynienia za obecność Aniołów wśród nas i do uciekania się pod ich opiekę w niebezpieczeństwach życia i pokusach. 

Czcimy Aniołów, których dał nam Bóg, by nas prowadzili i towarzyszyli nam przez całe życie oraz przyzywamy ich przemożnej opieki. Czynimy to przez cały wrzesień, zwłaszcza podczas corocznej Nowenny (9 Mszy Świętych), którą odprawiamy w naszej klasztornej kaplicy od 24 września do 2 października. W tym czasie przypada święto Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela (29.09.) oraz wspomnienie św. Aniołów Stróżów (02.10).

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej Nowenny ku czci świętych Aniołów i Archaniołów. Można polecać ich opiece Wasze rodziny, Was samych, Wasze dzieci i wnuki oraz bliskich chorych. Niech wstawiennictwo Aniołów wspiera naszych zmarłych! Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele misyjne.

Wysokość ofiary za zamówioną Mszę Świętą proszę dostosować do zwyczajów panujący w Państwa parafii.


Jako potwierdzenie zamówienia Mszy Świętej wysyłamy okolicznościowy obrazek z formacie 8,5 x 14 cm, który wysyłamy do osoby zamawiającej dopiero po zaksięgowaniu ofiary na naszym koncie.


 

aniol stroz500px min